logo tasarım ücretsiz

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Lügat anlamı olarak gerçek muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir işçilikin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, anlamını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak işçilikletmenin yahut organizasyonun düver olarak yaptığı işçiliki sembolize edebileceği kabil, markanın kendi anlamı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara mevla olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat anlamının dışında, birbunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan koca yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı epey önemlidir. özge taraftan logo tasavvur çtuzakışmasını meydana getirecek koca yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çtuzakışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, işçilikletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çtuzakışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değişçiliktirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş alanı ile faaliyette kâin şirketler bâtınin daha çok yeğleme edilebilir. Tek bir sektörde canlılık gösteren işçilikletmelerin çoğu kez logoları kolü temsil paha. Lakin çabucak bir küme kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda benzemek imkansızdır.

Logo ne işçilike yarar?
İşletmeler bâtınin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dönem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. önceki halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan harbiden marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple işçilikletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza metin adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çtuzakışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazı kişilerin bir görünümte teşhisnmasını sağlayıcı işçilikaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, kolay anlaşılır, geçekırlanması kolay, mümkün başüstüneğunca az adetda renkten oluşesrarıdır. Her çeşit baskı ve kesit tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok şanlı ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa illet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya şanlı muhatara verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin yürekğine mütenasip olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafısıra lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dönem bile akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma bâtınin logo tasarlanacağı dönem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dönem simgenin taşıyacağı anlam hizmetında bu fen çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

Related posts

Leave a Comment