Venüs’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına semt veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri gibi zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak nokta aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine makro nispet göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, nefis analizi çıkarmak, aşk ve bağlantı astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha lüks fen sahibi edinmek istiyorsanız, birşunca terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine bakılırsa belirlenir ve birşunca kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar karşı fen verebilir.

  2. Arslan ıtır: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar karınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşama şekline gösterge fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok lüks fen sahibi edinmek karınin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Fehva Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı fen verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değteamülimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, istikbal tahmini ve daha sert çok süje karşı fen tevdi konusunda olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Related posts

Leave a Comment